Начало Форум Jaguar-BG Forum Говорилня Кабели под преден десен калник?!

Jaguar

Sunday
Jan 20th
Потребителско име:
Парола:
Запомни ме

Мнения, препоръки и забележки

ТЕМА: Кабели под преден десен калник?!

• Страница:
  • 1

#18708 15 Дек 2018 21:53 Кабели под преден десен калник?!

ИЗКЛЮЧЕН

Профи

Благодарности 4

Някой има ли идея какви кабели може да има под преден десен калник (подкалника) или около самото колело на S-type?

От както съм я купил има проблем, при премиаване през локва с предна дясна гума нещо някъде се мокри и светва на дисплея "RESTRICTED PERFORMANCE" и колата не може да се форсира на >3000 оборота. Няколко минути по-късно явно изсъхва, предупреждениято изгасва и всичко се оправя. Гледал съм го на Torque, няколко пъти съм хващал грешка (не помня номер) че по време на предупреждението се появява грешка за "knock sensor". Но след водене по няколко сервиза (може би около 5-6), включително и в ФотоМое, никой не намери някаква причина и някак си свикнах да живея с това.

Днеска обаче след като я измих направо си еба мамата с извинение. Прибрахме се от разходка и реших да измия солищата и след смело миене на джанти и подкалник, освен "RESTRICTED PERFORMANCE", светнаха една торба грешки и колата все да се държи като старо рибарско корабче - P3000, P1313, P0351, P0353, P0355, P1367, доколкото гледах всичко е свързано с двигателя (Powertrain).

Помагайте моля, че вече не знам на кой да я водя да я гледа... Тоци не губи, седяла е по няколко седмици без да се пали заради командировките ми и после пали от раз. Мисля, че някъде минава някой кабел който като се намокри и дава някъде на контакт и размътва работата. :blink:

Който иска намира начин, който не иска намира причина.
S-type 3.0 2003

Администраторите са забранили публикуването за гости.

#18709 16 Дек 2018 11:21 Кабели под преден десен калник?!

ИЗКЛЮЧЕН

Профи

Благодарности 26

Поразрових се тук-там.Нещата най-вероятно опират до прекъсване или нарушаване временно на запалването на първи ред цилиндри.При намокрянето с вода.Там проследи цялата верига и някъде сигурно ще излезе оголен или хлабав кабел в най-добрият случай.До компютъра и оттам до бобините.

JAGUAR XJ 3.5 2004

#18710 16 Дек 2018 16:18 Кабели под преден десен калник?!

ИЗКЛЮЧЕН

Профи

jaguar x type 3.0

Благодарности 11

Да не ти е закачен минусовия кабел към купето! И самата обувка да се е окислила и да не дава вече хубава маса! Имал съм подобен проблем на рено, просто трябва да се погледне.

#18717 23 Дек 2018 14:36 Кабели под преден десен калник?!

ИЗКЛЮЧЕН

Профи

Благодарности 4

Колата е готова, не можах да се оправя сам и я закарах на доктор. Оказаха се кабели и връзки - лоши връзки към бобини, разложени и вдървени изолации и т.н., също като лятото когато ми беше блокирала клапата на топло и се сварихме тогава...

И възниква въпроса - има ли някой читав жичкаджия който да и отдели достатъчно време и да пипа качествено, че явно си има някакви скрити птоблеми по тоците (дано това да беше за последно)....

Който иска намира начин, който не иска намира причина.
S-type 3.0 2003

#18718 23 Дек 2018 14:56 Кабели под преден десен калник?!

ИЗКЛЮЧЕН

Модератор

X-type 2.0D

Благодарности 72

Край Варна, има.

Ремонтирам и рециклирам фарове за Ягуар <O осем осем 6 9 О 5 702>

#18719 24 Дек 2018 10:37 Кабели под преден десен калник?!

ИЗКЛЮЧЕН

Профи

Благодарности 26

Без да искам съм познал-кабели плюс влага....Оттук нататък наистина трябва свестен електричар.Ако беше в Сандански или района-има такъв.

JAGUAR XJ 3.5 2004

• Страница:
  • 1

Време за създаване на страницата: 0.144 секунди