Начало Форум Jaguar-BG Forum Говорилня Отказаха мигачите, аварийните и дългите светлини.

Jaguar

Wednesday
Oct 16th
Потребителско име:
Парола:
Запомни ме

Мнения, препоръки и забележки

ТЕМА: Отказаха мигачите, аварийните и дългите светлини.

• Страница:
  • 1

#18891 06 Юни 2019 02:15 Отказаха мигачите, аварийните и дългите светлини.

ИЗКЛЮЧЕН

Профи

Благодарности 14

Добро утро колеги, тази вечер пътувах от Варна до Букурещ. До Гюргево всичко беше наред до момента в който както си карах изведнъж отказаха едновременно мигачите, аварийните и дългите светлини. Цялата друга електроника по колата си работи освен тези неща. Въпреки, че ме съмнява да са бушони спрях и проверих всички бушони от таблото при двигателя и всички бяха ок. Таблото под волана не съм го прегледал понеже бързах за летището и нямах време.
Много внимателно снигнах до летището в Букурещ и я оставих за една седмица с разкачен акомулатор за да се ресетне компютъра. Като се върна се надявам да се е случило чудо и всичко да е ок.
Ако някой се е сблъсквал с подобна аномалия да сподели къде да търся евентуалния проблем, че ако мога да го отстраня на място и да не карам 300 км без мигачи.
Колата е тази от подписа ми.

Благодаря предварително.

X-type, 3.0, 2007
Citroen C-zero 2013
Toyota Rav4 1996
Peugeot 206 2004
Peugeot 206 2005

Администраторите са забранили публикуването за гости.

#18906 14 Юни 2019 19:13 Отказаха мигачите, аварийните и дългите светлини.

ИЗКЛЮЧЕН

Профи

Благодарности 14

В крайна сметка все пак се оказа бушон. Интересно е да се знае, че при подобен проблем при колите произведени до средата на 2003та гори бушон F25 от таблото при двигателя, а при колите произведени след средата на 2003та гори бушон F35 от таблото в купето. Тогава незнайно защо англинчаните правят доса драстични промени по електрическата инсталация.
Предполагам, че основния ми проблем идва от някой от двата фара. Преди две седмици ги отварях да подменям кабели, понеже бяха много нагорели, и явно или съм пропуснал някой нагорял кабел, или просто съм си оставил ръцете :-)
Утре ще ги отварям отново.

X-type, 3.0, 2007
Citroen C-zero 2013
Toyota Rav4 1996
Peugeot 206 2004
Peugeot 206 2005

Администраторите са забранили публикуването за гости.
  • Страница:
  • 1

Време за създаване на страницата: 0.115 секунди

Реклама

Караоке тонколона