Начало Форум Jaguar-BG Forum Говорилня Трудно палене сутрин - моето решение на проблема.

Jaguar

Thursday
Nov 21st
Потребителско име:
Парола:
Запомни ме

Мнения, препоръки и забележки

ТЕМА: Трудно палене сутрин - моето решение на проблема.

• Страница:
  • 1

#18922 22 Септ 2019 10:03 Трудно палене сутрин - моето решение на проблема.

ИЗКЛЮЧЕН

Профи

Благодарности 14

До преди 20 дни нямах никакви проблеми с паленето сутрин, но след един преход от 4600 км колата започна да се държи странно. Сутрин върти около минута докато запали. След доста въртене накрая запалва на 2-3 цилиндъра. Постепенно след около минута усещаш как се включват и другите цилиндри. От там нататък можеш да я гасиш и палиш колкото пъти искаш без никакви проблеми до следващата сутрин. Пробвах да я запаля принудително на газ и се държи по същия начин, следователно проблема не е от горивото. Странното е че компютъра не записва никакви грешки. По тези симптоми изключително много прилича на вашите проблеми със студения старт, въпреки, че при мен се случи при сутрешни външни температури 8-15 градуса.

В английския форум колегите също се оплакват от подобни проблеми и твърдят, че причината може да е от три места:
1. О пръстените на всмукателния колектор.
2. Маркуча за картерните газове.
3. Клапите на входящия колектор, чийто функция честно да ви сажа не ми е много ясно каква е.

О-пръстените съм ги сменял при последната смяна на свещите, така че ги изключих от заподозрените. Маркуча за картерните газове изглежда добре, така че реших да обърна внимание на двете черни клапи на входящия колектор.
Горната се сваля лесно а долната не може да се демонтира без да се свали колектора. Аз въобще не я и свалих, просто я издърпах колкото мога за да проверя уплътнението. Въпреки че всичко изглеждаше наред за всеки случай намазах всичко със силикон и ги монтирах обратно. Всичко отне не повече от 15 минути.
Вече втора сутрин колата пали от четвърт оборот и няма никакви грижи.

X-type, 3.0, 2007
Citroen C-zero 2013
Toyota Rav4 1996
Peugeot 206 2004
Peugeot 206 2005

Администраторите са забранили публикуването за гости.

• Страница:
  • 1

Време за създаване на страницата: 0.112 секунди

Реклама

Караоке тонколона

Последно във форума

• Няма мнения